top of page

Opiekunowie Nomads' Hill

Jesteśmy nomadami. Kochamy przemieszczanie się w czasie i przestrzeni, odkrywanie nowych miejsc, poznawanie różnych kultur. Połączyła nas miłość do gór, podróży, zwierząt i dzikiej przyrody.
 

W poszukiwaniu górskich widoków i nowych pastwisk dla mieszkających z nami koni i kóz trafiliśmy na pogranicze Bieszczadów i Beskidu Niskiego - do krainy ludzkiej życzliwości i serdeczności.

 

Jesteśmy szczęśliwi mogąc podzielić się z Wami przestrzenią, w której każdy dzień rozpoczynamy od podziwiania połonin i przyrody ze szczytu góry, na której osiedliśmy.

Czujemy się tak samo dobrze, kiedy pokonujemy himalajskie przełęcze i eksplorujemy dzikie bieszczadzkie szklaki.

 

Agroturystyka Bieszczady Nomads Hill
Agroturystyka Bieszczady Nomads Hill
Nomads' Hill - dom w górach na wynajem
offtravel logo rgb-05.png

Jakub jest przewodnikiem górskim z 20-letnim doświadczeniem, podróżnikiem i geografem specjalizującym się w przyrodzie obszarów chronionych. Posiada licencję przewodnika po Bieszczadzkim Parku Narodowym i Magurskim Parku Narodowym. Jest autorem ponad 80 prelekcji oraz 200 artykułów i wywiadów
o tematyce podróżniczej.

 

Wielokrotnie wędrował po różnych pasmach Karpat, Alp i Himalajów oraz po górskich pustkowiach Azji Środkowej w Pamirze i Tien-szanie. Przemierzał szlaki Tybetu, Indochin, Pustynię Gobi, a także syberyjską tajgę i lapońską tundrę.

 

Pasjonuje się turystyką rowerową, szczególnie w wersji mtb. Przejechał Beskidy trasą ultramaratonu Carpatia Divide oraz całe Sudety. Przemierzał też rowerem mongolskie stepy i górskie przełęcze Tien-szanu.


Jest współzałożycielem i współwłaścicielem biura podróży OFFTRAVEL. Zorganizował jak dotąd ponad 150 wypraw przygodowych, trekkingów, wypraw konnych i rowerowych w najdalsze zakątki świata.

 

Magda robi kilka rzeczy na raz. Najbliższą jej sercu są działania edukacyjne na temat dobrostanu koni. W ramach inicjatywy Follow The White Horse zrealizowała film "Koń - jaki jest? Fakty i mity". Na przestrzeni lat zmieniła swoje podejście do koni i zaprzestała jazdy na nich. Uważa je za święte zwierzęta i tak je traktuje. A wszystko to za sprawą ukochanego Carthamo, 29-letniego siwego konia rasy holsztyńskiej, który jest z nią już 20 lat. Obecnie, wraz z trzema innymi końmi i dwoma kozami, uratowanymi przez Schronisko Pegasus, korzysta z wolności w Nomads' Hill.

Zawodowo zajmuje się projektowaniem wnętrz, a hobbystycznie stron www. Wcześniej przez lata ogarniała komunikację marketingową w branży technologicznej i IT, ale się przekwalifikowała. Uwielbia zmiany i bycie w ciągłym, kreatywnym ruchu.

 

Od dawna marzyła o przeprowadzce w góry, w których regularnie bywa od najmłodszych lat. Do swoich największych górskich przygód zalicza wejście na Mont Blanc, przejście Via ferratą delle Trincèe (D), nocleg w śnieżnej jamie quinzee w Gorcach przy -20 stopniach, trekking trasą Tour de Mont Blanc i szczęśliwe zejście z przełęczy Larkya La (5106 m n.p.m.) w Himalajach podczas burzy śnieżnej.

 

Jest również miłośniczką off-roadowych wypraw motocyklowych, podczas których zwiedziła Europę na Hondzie Dominator. Od jakiegoś czasu woli jeździć na rowerze, który nie warczy i nie zakłóca spokoju dziko żyjących zwierząt.

Nomads' Hill - dom w górach na wynajem
bottom of page