top of page

Atrakcje w okolicy

Miejscowi mawiają, że tutaj wiatr ciągle wierci dziury w chmurach, bo zżera go ciekawość, co się dzieje na dole.

Grey Wolf (Canis lupus) Portrait - captive animal.jpg

Wilki

Liczebność wilków w Bieszczadach wzrasta. W samym Bieszczadzkim Parku Narodowym są 4 watahy liczące prawie 40 osobników. Co jakiś czas mamy przyjemność słuchać hipnotyzującego wilczego wycia tuż pod domem. Jest to jeden z najpiękniejszych odgłosów bieszczadzkiej przyrody.

Brown Bear Mother and Cubs_edited_edited

Niedźwiedzie

Bieszczady są główną ostoją niedźwiedzi brunatnych w Polsce. Bytuje tu kilkadziesiąt osobników. Najwięcej w nadleśnictwach Baligród, Stuposiany, Cisna i Wetlina. Są też regularnie widywane w naszym najbliższym otoczeniu.

jonathan-brown-gFQV24p_zTQ-unsplash_edited.jpg

Żubry

W Bieszczadach i okolicach żyje ponad 800 żubrów. Zostały tu sprowadzone 60 lat temu. Regularnie odwiedzają nas w Nomads' Hill, bo lubią nocować w sąsiednim lesie. Ich ślady można spotkać prawie wszędzie.

shlomo-shalev-ifPXO0sLr6Q-unsplash_edite

Puszczyki uralskie

Puszczyki uralskie w Polsce najliczniej gniazdują w Bieszczadach i Beskidzie Niskim. Zamieszkują stare lasy bukowe z domieszką jodły i świerka. Są aktywne nie tylko nocą, ale też w ciągu dnia. Regularnie krążą wokół Nomads' Hill. Słyszymy je często podczas wieczornego karmienia koni.

Leopard_edited_edited_edited.png

Rysie

Rysie zamieszkują stare bieszczadzkie lasy, szukając kryjówek w wykrotach, dużych dziuplach, jaskiniach, opuszczonych norach.
Są aktywne przeważnie od zmierzchu do świtu i trudno je spotkać. Są objęte ścisłą ochroną.

Deer_edited.jpg

Jelenie

Jesienią bieszczadzka przyroda urzeka wyjątkowym, nocnym słuchowiskiem. Rykowisko jeleni to czas, gdy góry i lasy drżą od godowych pieśni byków. Mamy to szczęście, że ten wspaniały spektakl dźwięków rozgrywa się tuż pod naszym domem.

Nomads' Hill-112.jpg

Bieszczadzkie Połoniny

Połoniny, czyli wysokogórskie łąki, to wizytówka Bieszczad. Rozciągają się z nich fantastyczne widoki na góry sięgające aż po horyzont. Unikatowa przyroda połonin chroniona jest przez Bieszczadzki Park Narodowy i Międzynarodowy Rezerwat Biosfery UNESCO "Karpaty Wschodnie".

Nomads' Hill-123.jpg

Skansen w Sanoku

W tym największym w Polsce parku etnograficznym warto zobaczyć autentyczne drewniane budynki wiejskie - chałupy, stodoły, warsztaty rzemieślnicze, a także Galicyjski Rynek, budynki sakralne i dwór. Wraz z wyposażeniem ilustrują one życie codzienne oraz tradycje ludności Pogórzy, Beskidu Niskiego i Bieszczadów.

Nomads' Hill-235.jpg

Muzeum Historyczne w Sanoku

Znajduje się w Zamku Królewskim w Sanoku. Gromadzi wspaniałą kolekcję sztuki sakralnej i cerkiewnej, w tym ikon. W muzeum mieści się też Galeria Zdzisława Beksińskiego. Można w niej zobaczyć niezwykłe dzieła jednego z najbardziej znanych polskich artystów XX wieku.

Nomads' Hill-183.jpg

Dolina Osławy

Dolina rzeki Osławy to pogranicze Bieszczad i Beskidu Niskiego. Niegdyś tętniła życiem za sprawą wielokulturowości, do której w XIX wieku przyczyniła się Pierwsza Węgiersko-Galicyjska Kolej Żelazna, łącząca Budapeszt z Twierdzą Przemyśl. Teraz można tu obcować z sielskimi krajobrazami łagodnych gór i dziką przyrodą przepastnych karpackich lasów. To idealne miejsce do wycieczek pieszych i rowerowych, a także obserwacji dzikich zwierząt.

Nomads' Hill-81.jpg

Szlak Architektury Drewnianej

Szlak architektury drewnianej w Bieszczadach i Beskidzie Niskim to przede wszystkich unikatowe drewniane budowle sakralne. W dolinie Osławy zobaczyć można zabytkowe cerkwie w Morochowie, Szczawnem, Rzepedzi, Turzańsku, Komańczy i Radoszycach.

Nomads' Hill-127.jpg

Klasztor w Zagórzu

Zespół klasztorny oo. Karmelitów Bosych w Zagórzu obejmuje ruiny dawnego kościoła i klasztoru. W odrestaurowanej części znajduje się Centrum Kultury Foresterium, w którym można zobaczyć ekspozycję muzealną, a także pokaz multimedialny o historii klasztoru. Z wieży widokowej można podziwiać panoramę okolicy i zakole Osławy.

Warto zobaczyć

Zarezerwuj przez:

Nomads' Hill - dom w górach na wynajem
logo slowhop.png
Nomads' Hill - dom w górach na wynajem
Nomads' Hill - dom w górach na wynajem
bottom of page